Płytki dekoracyjne

Inspirowane naturą

płytki dekoracyjne - ściennePłytki dekoracyjne do użytku naściennego oparte są na naturalnej formie i fakturze kamienia lub cegły. Użycie płytki kamieniopodobnej wyzwala we wnętrzu naturalny charakter i idealnie współgra z innymi naturalnymi elementami dekoracyjnymi. Ciepłe wnętrza można udekorować płytkami dekoracyjnymi opartymi na wzorze kamienia piaskowego, który swą jasną lecz ciepła barwą ogrzewa wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza jest użycie płytek dekoracyjnych jako dodatku na ścianie, okalającego wypukłości lub zakrzywienia fasady.

płytki dekoracyjne - aranżacjaKamień dekoracyjny ma zastosowanie zarówno we wnętrzach domowych jak i nowoczesnych aranżacjach powierzchni biurowej. Imitacja kamienia dekoracyjnego lub cegły w postaci płytki elewacyjnej podnosi prestiż lokalu, nadaje mu ciekawego charakteru i tworzy solidną oraz ciekawą bazę do utworzenia całego designu miejsca. Wiele magazynów, portali oraz blogów poświęconych tematyce aranżacji wnętrz popularyzuje w ostatnich czasach używanie płytek ściennych na jednej ze ścian (najczęściej położonej centralnie od wejścia) jak solidnej bazy dla nadania ciekawego charakteru pokojowi. Dla wszystkich osób chcących utworzyć klimat miejsca naturalnego, zgodnego z przyrodą i o ciepłej barwie polecamy użycie płytek dekoracyjnych inspirowanych kamieniem naturalnym takim jak piaskowiec.

Płytki elewacyjne można zamontować samemu i nie stanowi to specjalnie skomplikowanej czynności. Zalecamy jednak, aby przed przystąpieniem do montażu płytek ściennych zapoznać się z instrukcją wykonania. W internecie znajduje się coraz więcej filmów instruktażowych pokazujących krok po kroku prawidłowy proces montażu płytek.