Wybór kamienia

Piaskowiec, kamień wulkaniczny czy łupany?

kamień elewacyjny - wybórPraktycznie wszystkie dostępne w Polsce modele płytek z kamienia dekoracyjnego inspirowane są naturą. W zależności jakie wnętrze chcemy dopełnić kamieniem na tej podstawie dokonujemy wyboru zarówno faktury jak i koloru. Bardzo istotną kwestią jest wybór pomiędzy kamieniem dość „płaskim” w powierzchni lub kamieniem „łupanym”. Zasadnicza jest to kwestia ponieważ różne odmiany kamienia inaczej zachowują i prezentują się w zróżnicowanym oświetleniu. Znamienny jest również fakt, czy zamierzamy pokryć kamieniem wszystkie ściany czy też kamień ten ma być dodatkiem do innego typu aranżacji.

Ciekawe modele kamienia elewacyjnego to:

  • Stara cegła – imitacja starej cegły pasuje do wielu wnętrz a także na zewnątrz budynków, którym chcemy dodać klimatu i charakteru starszej budowli. Są to płytki ścienne, które pojawiły się jako jedne z pierwszych na rynku i dalej cieszą się ogromną popularnością.
  • Naturalny wapień – płytki pozwalające na ukazanie na ścianie kamienia wapiennego, z jasną barwą, ciekawą i dość gładką strukturą. Ten typ płytek ściennych pasuje do wielu rodzajów wnętrza bez względu na zastosowanie, może być to zarówno pokój dzienny, sypialnia jak i łazienka.
  • Kamień wulkaniczny – jest to propozycja troszkę bardziej krzykliwa. Zazwyczaj ścienny kamień wulkaniczny oferowany jest w ciemniejszych, mieszanych barwach. Jego faktura zazwyczaj ma charakter nieregularny i jest porowata. Charakter kamienia wulkanicznego nawiązuje do ciepłych Hawajów oraz innych wysp wulkanicznych.
  • Piaskowiec – niezwykle popularny kamień naturalny. Oferują go praktycznie wszyscy producenci i występuje w wielu barwach. Śródziemnomorski charakter wnętrza, ciepło oraz pewna doza tajemniczości. Wszystkie te elementy dekoracyjne zapewni kamień piaskowy.